Jak zpracovat a leštit Viva Flex Partials
Ulehčete si práci s naším návodem

VIVA FLEX PARTIALS L.F.
Teplota lití: 280 °C
Předehřívací čas: 15 min
Vstřikovací tlak: 6 - 8 bar
Nevaří se, nechte přirozeně zchladnout.
Můžete použít jakýkoli vstřikovací přístroj.
Jak vkládat do přístroje - 2 typy kartuší
Starý typ se může vkládat do přístroje uzávěrem dolů i nahoru (oba konce jsou zeslabené tak, aby se karuše tlakem otevřela).
Nové kartuše nemají zeslabené dno a tedy se musí vkládat vždy uzávěrem nahoru (v opačném případě tlak neprorazí kartuši jako na obrázku vpravo). Výhodou je ochrana přístroje (materiál nemůže vytéct do přístroje).


Jaké vrtáčky jsou nejlepší

Krok 4
Na prostory okolo zubů jsou nejvhodnější vrtáčky se žlutým, červeným nebo modrým proužkem. Více záleží na tvaru, se kterým se vám nejlépe pracuje. My používáme modrý.
Tip: Pro detailní opracování prostorů těsně okolo krčků zubů doporučujeme vrtáček A6 se žlutým pruhem.

Krok 5
Nemusíte používat smirkové papírky ani gumičky. Použijte pouze leštící kartáč s pemzou. Nejvhodnější hrubost má pemza interdent.
Tip: Nejlepších výsledků dosahujeme s leštícím kartáček s pěnovou proložkou. Doporučujeme ho i vám.

Krok 6
Na leštění použijte jakoukoli leštící pastu s libovolným leštícím kartáčem.
Tip: Pořiďte si kompletní sadu na opracování zubních protéz Viva Flex Partials. Obsahuje vrtáčky G1, E1, B7, C7, A6 a kartáč s pěnovou proložkou. Sadu můžete použít i na ostatní materiály na výrobu pružných protéz.
Možné problémy a chyby ve zpracování
Bubliny - příčina
Tip JS Lab: Materiál Viva Flex Partials používáme už 4 roky. Bublinky se nám občas objevily i dříve u Deflexu. Po zvýšení tlaku kompresoru na 7 Bar už méně. Obvykle se objevují v prostoru pod zuby jako na obrázku, v místech kde je velká vrstva materiálu. V těchto místech nemají žádný vliv na kvalitu protézy. Není to chyba materiálu.